تاریخ انتشار : پنجشنبه 18 فروردین 1401 - 17:16
40 بازدید
کد خبر : 196486

دانلود زیرنویس مستند How to Survive a Pandemic 2022 – بلو سابتایتل

دانلود زیرنویس مستند How to Survive a Pandemic 2022 – بلو سابتایتل

دانلود زیرنویس مستند How to Survive a Pandemic 2022 یک دهه پیش، زمانی که مستند او «چگونه از طاعون زنده بمانیم» با موجی از تحسین جشنواره‌ها نامزد اسکار شد، دیوید فرانس، روزنامه‌نگار و فیلم‌ساز احتمالاً تصور نمی‌کرد که دنباله‌ای با عنوان مشابه در کار باشد. نگاهی اجمالی به سال‌های اولیه فعالیت‌های HIV-ایدز در مواجهه با

دانلود زیرنویس مستند How to Survive a Pandemic 2022 یک دهه پیش، زمانی که مستند او «چگونه از طاعون زنده بمانیم» با موجی از تحسین جشنواره‌ها نامزد اسکار شد، دیوید فرانس، روزنامه‌نگار و فیلم‌ساز احتمالاً تصور نمی‌کرد که دنباله‌ای با عنوان مشابه در کار باشد. نگاهی اجمالی به سال‌های اولیه فعالیت‌های HIV-ایدز در مواجهه با بی‌تفاوتی و ناتوانی سیاسی – که در نهایت منجر به تغییر داروها و سیاست‌های دارویی شد – آن فیلم به فرانسه زمینه‌ای محکم برای یک مطالعه بلند دیگر در مورد بسیار متفاوت داده است. اگر بحران بهداشت جهانی تا حدودی قابل مقایسه باشد، با محوریت همه گیری کووید-۱۹ و مسابقه علمی فوق العاده شتاب گرفته برای یافتن راه حل.

برای دانلود به لینک زیر مراجعه کنید

https://blue-subtitle.com/how-to-survive-a-pandemic-2022/

How to Survive a Pandemic - HBO Documentary - Where To Watch

زیرنویس مستند How to Survive a Pandemic 2022 “چگونه از یک بیماری همه گیر زنده بمانیم” که با هوش و دقت مشخص او تحقیق و جمع آوری شده است، هم به عنوان یک تاریخچه ارزشمند از دو سال اخیر غوغا و تسکین پزشکی است و هم به عنوان یک گزارش پیشرفت حیاتی نشان دهنده کاری است که هنوز انجام نشده است.

این فیلم فرانسوی که به سختی اولین مستند پرمخاطب در مورد همه‌گیری است، اما اساسی‌ترین مستندی است که هنوز به طور خاص بر مسیر واکسن تمرکز نکرده است، وقتی هفته آینده در شبکه HBO تعظیم می‌کند، پس از اولین نمایش‌های جشنواره در تسالونیکی و کپنهاگ، به مخاطبان پذیرنده اطمینان داده می‌شود. (شاید بیشتر از اسنادی با مضمون کووید منتشر شد که در فصل‌های قبلی روایت مداوم همه‌گیری منتشر شد، زمانی که نور کمتری در انتهای تونل وجود داشت.)

“چگونه از یک بیماری همه گیر جان سالم به در ببریم” با توجه به یک نکته متعادل از امیدواری و احتیاط، به طور قابل توجهی با “چگونه از یک طاعون جان سالم به در ببریم” در ماهیت عمدتاً زمان حال تحقیقش متفاوت است: در حالی که فیلم اخیر سال ها نگاه به گذشته داشت که از طریق آن غم را پردازش می کرد. و ارزیابی شکست‌ها و پیشرفت‌های سیستمی، «پاندمی» خامی متناسب با لحظه‌ی تکامل خود دارد، و حتی وقتی پاسخ‌های مشخصی را تحسین می‌کند، سؤالات زیادی را باز می‌گذارد. اگر در سال‌های آینده شاهد پیگیری آن باشیم، تعجب نمی‌کنیم.

فرانسه برای تثبیت مطالعه‌ای که دامنه وسیعی دارد و به تدریج حوزه کاری خود را فراتر از مرزهای آمریکا گسترش می‌دهد تا درباره نابرابری جهان اول و سوم در دسترسی به واکسن بحث کند، جان کوهن نویسنده علمی مشهور مستقر در کالیفرنیا را به‌عنوان نوعی نماینده روزنامه‌نگار معرفی می‌کند. او که متخصص پوشش بیماری های همه گیر است، که به دلیل تخصصش در بهداشت جهانی در رابطه با HIV-AIDS مشهور است، یک ماموریت تحقیقاتی واکسن یورتمه زدن در جهان را آغاز می کند که به این روند گفتمانی کمک می کند، و فیلم نه تنها از حضور پرمهر و کنجکاو او سود می برد، بلکه کتاب تماس‌های نیرومند او: این کسی است که می‌تواند دکتر آنتونی فائوچی را در مورد یک لیوان شراب دوستانه امتحان کند، تا تأثیری صمیمانه داشته باشد.

'How to Survive a Pandemic' Review: A Sharp Doc on the Vaccine Rollout -  Variety

زیرنویس How to Survive a Pandemic 2022 از نظر ساختاری، این سند در دو نیمه ارائه شده است که به ترتیب بر توسعه و گسترش واکسن متمرکز شده است – که با تغییر خلق و خو و چشم انداز، کمابیش به دولت ترامپ و بایدن نیز تقسیم می شود.

کوهن در همان ابتدا ناامید می شود، زمانی که پیش بینی می شود واکسن هنوز یک سال دیگر باقی بماند. این فیلم دوباره به تنش بین سیاستمداران و دانشمندانی می‌پردازد که به دنبال ابتکار عملیات Warp Speed ​​دولت ترامپ، که هدف آن تسریع روند تولید واکسن تا حدی بود که برخی از کارشناسان را نگران می‌کرد، بود. دکتر پیتر مارکس، سرطان شناس، مدیر تحقیقات FDA، در مصاحبه های مکرر در مورد امتیاز دهی سیاسی صریح است، فائوچی خود را تنها فردی اعلام می کند که به ترامپ آنچه را که نمی خواهد بشنود، می گوید، در حالی که حتی Warp Speed ​​رئیس Moncef است. اسلاوی، با انعکاس سخیف اما تا حد امکان دیپلماتیک در مورد نظر رئیس جمهور سابق، به درخواست خود از “همه گیری بعدی” مبنی بر عدم حضور در سال انتخابات پایان می دهد.

آزمایش‌ها و تاییدیه‌های مختلف واکسن‌های فایزر، مدرنا، آسترازنکا و جانسون اند جانسون، “چگونه از یک بیماری همه‌گیر جان سالم به در ببریم” موجی از کاتارسیس و خوش‌بینی را به همراه داشت، هرچند که نیمه دوم فیلم مسئولیت گسترده بین‌المللی توزیع ضربه را بر عهده می‌گیرد، جدید است. مشکلات و درگیری ها خود را نشان می دهند. مطالعه فرانسه از آنجایی که تاکنون در پوشش خود عمدتاً آمریکایی بوده است – با انحراف به اثرات فاجعه بار بیماری همه گیر در برزیل، تحت رهبری انکار علم ژایر بولسونارو – مطالعه فرانسه جهانی تر می شود.

تمرکز ویژه بر رونمایی به‌شدت کند و متوقف‌شده واکسن در آفریقای جنوبی، نمونه‌ای از آنچه که یک متخصص از «شکست اخلاقی فاجعه‌بار» شرکت‌های دارویی خصوصی و دولت‌های ملی ممتاز برای رساندن واکسن به تعداد کافی به کشورهای توسعه نیافته، به عنوان جهان، یاد می‌کند، نشان می‌دهد. تدروس آدهانوم گبریسوس، رئیس سازمان بهداشت، علت برابری واکسن را پیش می برد. کوهن، مصاحبه‌شونده‌ای تند و تسلیم‌ناپذیر، به مؤسسه سرم هند سفر می‌کند تا آدار پوناوالا، مدیر عامل شرکت را در مورد ممنوعیت صادرات بحث‌برانگیز دولت هند در مورد ممنوعیت صادرات واکسن‌ها به چالش بکشد: «منافع ملی جایگزین تعهدات قراردادی می‌شود».

How to Survive a Pandemic' Review: David France's COVID Vaccine Doc – The  Hollywood Reporter

نزدیکتر به خانه، فیلم به موضوع تردید واکسن از طریق تلاش‌های هرکولی پل آبرناتی، کشیشی که به یک جامعه فقیر و عمدتا سیاهپوست در پیتسبورگ خدمت می‌کند، می‌پردازد تا با اعضای قدیمی محله‌اش درباره بدبینی ضد استبدادی آنها درباره واکسن صحبت کند و آنها را متقاعد کند که آن را بگیرید – با نتایج متفاوت اما در نهایت دلگرم کننده.

با کمال تعجب، اشاره ای نسبتاً کمی به جنبش ستیزه جویانه تر ضد واکسکس وجود دارد که بخش قابل توجهی از جمعیت آمریکا را از دریافت یک تزریق بالقوه نجات دهنده باز داشته است: آبرناتی به عنوان “آن چیزهای QAnon که ما به آن علاقه ای نداریم” آن را نادیده می گیرد. و شاید فرانسه موافق باشد که این تمام بحثی است که شایسته آن است. «چگونه از یک بیماری همه گیر زنده بمانیم» باهوش، انسانی و گیرا، حتی با وجود اینکه رویدادها را در خاطرات ما بسیار تازه می کند، با چیزهای زیادی به پایان می رسد که هنوز مورد بحث و بررسی قرار نگرفته اند: نقشه راهی برای بقا ارائه می دهد، اما به ما پیشنهاد نمی کند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.